четвер, 15 жовтня 2020 р.

День миття рук

 

     Організація Об’єднаних Націй і, зокрема, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголосили 15 жовтня «Всесвітнім днем миття рук».
   Як відзначають експерти ООН та ВООЗ, миття рук рятує тисячі життів щодня. Через немиті руки в організм людини потрапляють збудники холери, вірусної пневмонії, гепатиту, грипу та гострих респіраторних захворювань. Саме тому ООН і ЮНІСЕФ закликали виділити один день на рік, щоб звернути увагу на необхідність привчити дітей мити руки.
      До Всесвітнього дня миття рук пропонуємо ознайомитися з основними правилами догляду за руками. Підтримання рук у чистоті (за допомогою води і мила, або ж спиртовмісного дезінфікуючого засобу) має велике значення для вашого здоров'я. Така нескладна й необтяжлива дія як миття рук -  найкраще, що ви можете зробити, аби захистити себе від низки інфекційних захворювань, як от грип або респіраторні віруси, що поширюються повітряно-крапельним шляхом.
   Регулярне миття рук - це проста звичка, що допоможе вам не тільки зберегти здоров'я, але й запобігти поширенню інфекційних захворювань до інших людей.  Адже з диханням, чханням і сяканням хворих людей мікроби розлітаються у повітрі і осідають на предмети довкола нас.      Якщо ви не миєте належним чином рук перед контактом з іншими людьми, то можете передати їм свої мікроби через рукостискання, доторки до ручок дверей, клавіатури комп'ютера та інших приладів домашнього чи офісного вжитку.
   Експерти стверджують, що для ефективної та безпечної гігієни рук цілком достатньо звичайного мила. Рекламовані антибактеріальні миючі засоби, як правило, не виявляють підвищеного захисту тривалої дії.

              Коли слід мити руки                                                             

Перед, під час і після приготування їжі.
Перед прийомом їжі.
До і після догляду за хворою людиною.
До і після обробки порізу або рани.
Після відвідання туалету.
Після зміни підгузників або підмивання дитини, яка відвідала туалет.
Після сякання, кашлю, чхання.
Після доторку до тварини, миски з їжею для тварин, або туалету для тварин.
Після приготування їжі для тварин.
Після доторку до сміття.

                    Як слід мити руки                                                           

Намочіть руки під чистою проточною водою (теплою або холодною).  
Намильте руки, потерши їх разом з милом. Ретельно потріть руки з обох сторін, а також між пальцями і під нігтями.
Тріть намилені руки не менше 20 секунд.
Добре промийте руки під чистою проточною водою.
Висушіть руки насухо чистим рушником або повітрям з сушарки.
У громадському туалеті закручуйте кран паперовим рушником, щоб уникнути повторного зараження ваших рук мікробами. Тим самим рушником скористайтеся, щоб відчинити двері для виходу з туалету.

                             Що робити, якщо у вас немає мила і чистої проточної води?

Миття рук з милом і водою - найкращий спосіб зменшити кількість мікробів на них. Утім, бувають ситуації, коли мило і вода недоступні. В таких випадках використовуйте дезінфікуючий засіб для рук на спиртовій основі, який містить щонайменше 60% алкоголю. Він може швидко зменшити кількість мікробів на руках, але майте на увазі, що дезінфікуючі засоби усувають не всі види мікробів. Крім того, дезінфікуючі засоби для рук не надто ефективні, коли руки сильно забруднені або жирні. Тому при сильних забрудненнях спершу очистіть руки вологими серветками, а потім застосовуйте дезінфікуючий спиртовмісний засіб.

                                  Як використовувати дезінфікуючі засоби для рук?

Нанесіть засіб на долоню однієї руки (щоб дізнатися, яка кількість потрібна, прочитайте інструкцію на етикетці).
Потріть долоні.
Ретельно натріть засобом усю поверхню рук і пальців, поки засіб не випарується і ваші руки не стануть сухими.
Багато досліджень показали, що дезінфікуючі засоби з концентрацією алкоголю 60-95% більш ефективні для знищення мікробів, ніж засоби з меншою концентрацією алкоголю або на неспиртовій основі.


                Прості правила безпеки                                                  
Хоч як сумлінно ви будете мити руки, ніколи не можна покладатися на те, що так само відповідально поводитимуться всі люди, які вас оточують. Тому до ваших рук неминуче «прилипатимуть» мікроби з поручнів у громадському транспорті, ручок дверей, вимикачів світла, офісних телефонів та інших приладів загального користування. Отже, пам'ятайте, що немиті руки ніколи не слід підносити до обличчя (надто якщо ви перебуваєте в офісі чи громадських місцях).
Коли Ви кашляєте або чхаєте, використовуйте серветку і викиньте її одразу після використання. Якщо серветки під рукою немає, підніміть лікоть до обличчя і прикрийтеся рукавом.
Регулярно протирайте дезінфікуючими засобами поверхні у вашому житловому та офісному приміщеннях.  Особливо важливо утримувати в чистоті дверні ручки, вимикачі світла, телефони і клавіатури.
Якщо у вас є діти, з перших років життя привчайте їх до належної гігієни. Зокрема, навчіть їх правильно мити руки і наглядайте за тим, як вони це роблять.
 Використовуйте для миття рук лише проточну воду. Таз з водою – це хибне рішення, якому слід рішуче сказати «ні».  
Не використовуйте спільний рушник для рук.
Не використовуйте губки або багаторазові ганчірки, якщо їх не змінюють і не перуть щодня. Мікроби процвітають на вологих поверхнях.

Немає коментарів:

Дописати коментар