понеділок, 28 грудня 2020 р.

Будем зиму зустрічати, з Новим Роком всіх вітати!

 


   Зовсім скоро в кожному будинку буде відчуватися дух Нового року та святковий настрій. 

   Про Новий Рік всі знають з дитинства, діти вірять в справжнього Діда Мороза, а дорослі не розчаровують малечу. Здавалося б, що можна дізнатися про Новий Рік нового. Та насправді є деякі факти про які ви навіть не могли чути та які можуть вразити, і саме про них ми підготували цікаву інформацію.

   Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. Це, мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають люди, різні у своїх етно-національних традиціях і релігійних переконаннях.

   Незважаючи на те, що Новий рік - одне з небагатьох свят, що об`єднує все людство, за всіх часів у різних народів існували й існують свої традиції зустрічі Нового року та своя святкова атрибутика. 

   В  Україні традиція новорічного святкування має особливо непросту та тривалу історію: наші прадіди у різний час святкували новий рік і в березні, і у вересні, і у січні – та й тепер 2 рази. 


                         Цікаві факти про Новий Рік                         

   Судячи з досліджень істориків, традиція проводжати старий рік і відзначати прихід нового зародилася ще в Месопотамії близько 4000 років тому.

   Всі знають приказку про те, що як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш. Але є один маловідомий факт — ця приказка, як і традиція дарувати подарунки, зародилася ще в Стародавньому Римі.

   Гірлянда для прикраси новорічної ялинки була вперше використана в 1895 році в США. Їй прикрасили дерево, встановлене перед Білим Домом (цікаві факти про США).

   До 1492 року Новий Рік на Русі наступав у березні.

   Довгий час після цього він відзначався 1 вересня, але за наказом Петра I святкування Нового Року було офіційно призначено на 1 січня.

   В СРСР з 1918 по 1935 рік прикрашати на Новий Рік ялинку було заборонено, так як радянська влада тієї епохи активно боролися під усіма проявами релігії, а традиція наряджати ялинку нерозривно пов’язана з Різдвом.

   Прообразом червоної п’ятикутної зірки на вершині новорічної ялинки послужила Віфлеємська зірка. Придумав це Сталін, ще в 1935 році.

   До середини VIII століття Новий Рік на території сучасної Франції святкували 25 грудня.

   Першою людиною в історії, що призначив святкування Нового Року на 1 січня, був Гай Юлій Цезар.

   Колись новорічні ялинки прикрашали яблуками. Але одного разу з-за їх неврожаю прикрашати дерева було нічим. Саме тоді завдяки заповзятливим і винахідливим склодувам і з’явилися перші ялинкові іграшки, зроблені, як нескладно здогадатися, у вигляді яблук.


Немає коментарів:

Дописати коментар