четвер, 18 червня 2020 р.

Вшановуємо татусів


  Нинішнього року всіх татусів України можна сміливо вітати 21 червня - саме на цю дату припадає День батька. Що означає свято У Кабміні, засновуючи нове свято, пояснили, що реалізація нормативного акта сприятиме забезпеченню сприятливих умов для всебічного розвитку сім'ї як основи суспільства та підвищенню статусу чоловіка як батька у процесі виховання дітей. День матері, як відомо, у 2020 році святкували 10 травня. День батька у світі За кордоном свята на честь батька відзначають у різні дати. Наприклад, у США це відбувається 19 червня з далекого 1910 року, а в третю неділю червня День батька святкують з 1966 року. Крім США, у червні це свято відзначають Аргентина, Канада, Японія, Ірландія, Індія, Нідерланди, Туреччина, Словаччина та багато інших країн. У сусідній з Україною Польщі День батька святкують 23 червня, у Німеччині - у першу неділю цього місяця. Грузинські батьки своє професійне свято відзначають 3 жовтня, а італійські - 19 березня. 

  Наші батьки - найближчі до нас люди в усьому світі. Тато і мама - найперші слова, які в більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою. Ми намагаємося їх порівнювати, дивимося на них, вивчаємо їх. Вони для нас одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли залишають.  
    Дата його святкування на міжнародному рівні, за даними проекту DilovaMova.com, в країнах, де особливо шануються сімейні цінності, вже давно закріпилася в третю неділю червня. Свято взяло свій початок у 1909 році, і вперше було відзначене у місті Спокан, штату Вашингтон, США. Ініціатором Дня батька виступила жінка - Сонора Смарт, в заміжжі міс Додд.

У роки її дитинства в їх сім’ї, разом з нею, налічувалося шестеро дітей. Після народження шостої дитини їх мама покинула цей світ і усі турботи про дітей, включаючи новонародженого малюка, взяв на себе їх батько, Вільям Джексон Смарт. Він звичайно ж не міг дати їм багато чого з того, що може дати дітям матусина ніжність, але зробив абсолютно все, щоб його діти не були позбавлені турботи, розуміння і любові, яку може дати тільки рідна людина. Діти виросли. Кожен пішов своїм шляхом. Сонора вийшла заміж. 
    Одного разу, в 1909-му році, під час церковних відправ, присвячених Дню матері, який на той час в США вже був національним святом, вона згадала своє дитинство і подумала про батька, на чиї плечі лягли всі турботи по їх вихованню та утриманню. Про те, як гідно батько впорався з цим нелегким завданням, працюючи на фермі і віддаючи дітям всю свою увагу і любов без залишку.
   Вона пішла до міської ради і запропонувала заснувати нове свято - День батьків. Ця ідея була схвалена місцевою владою. Було вирішено провести належні святкування в день народження Вільяма Смарта - 5-го червня. Проте часу на його підготовку не вистачило, і свято перенесли на 19-е червня. Зовсім скоро цю ідею підтримали і в інших містах штату, а національним святом в Америці цей день став у 1966-му році. Тоді ж президентом Сполучених Штатів Америки Ліндоном Джонсоном була визначена і загальнонаціональна дата свята - третя неділя місяця червня. Слідом за США День батьків стали відзначати у Великій Британії та Нідерландах, Франції та Китаї, пізніше приєдналися й інші країни. До 2012-го року у третю неділю червня це свято відзначало вже 28 країн світу.

   Свято батьків, безперечно, з’явилося як вираз вдячності і любові, які любляча дочка присвятила своєму батькові. За традиціями Нового Світу символом Дня батька є квіти Троянди, які носять біля серця, приколюючи на одяг у цей день. Червоні троянди носять, якщо батько живий, а білі, якщо він покинув наш світ. У багатьох державах влаштовуються всілякі заходи і виділяються кошти, які направляють на підтримку незабеспечених батьків-одинаків. Віддається шана чоловікові-батькові.
   У цей День, як і в кожен інший, ми приєднуємося до привітань і поздоровлень, що лунають на адресу наших батьків! Бажаємо їм бути з нами якомога довше, щоб ми більше могли радувати їх і піклуватися про них, любити їх і спілкуватися з ними, адже цю можливість ми маємо не завжди! З Днем батька Вас, дорогі наші тата!
           
                      Вислови про батька ...

"Один батько важить більше, ніж сто вчителів"
"Найголовніше, що батько може зробити для своїх дітей, це любити їх матір ".
"Набагато легше стати батьком, чим залишитися ним"
- В. Ключевський
"Не зможе стати хорошим батьком той чоловік, що не зміг зрозуміти свого батька".  - Т. Уайлдер
"Тато поодинці значить більше, ніж сотня вчителів".  - Д. Герберт
"Для збереження хороших стосунків у сім'ї, батька не повинно бути ні видно, ні чутно". - Оскар Уайльд
"Чи легко бути мамою? -Так! Якщо поруч є хороший тато!"
"Авторитет батька створюється не заборонами і покаранням, а прикладом і досягненнями!"
"Стати батьком зовсім легко. Бути батьком, навпаки, важко".
- Вільгельм Буш

                Молодим батькам на замітку
              (притча про батьківську любов)


ОДНА ГОДИНА ТВОГО ЧАСУ

Якось одного разу чоловік повернувся пізно додому з роботи, як завжди втомлений і зашарпаний, і побачив, як у дверях на нього чекає п'ятирічний син.
- Татку, можна тебе дещо запитати?
- Авжеж, що трапилося?
- Татку, а скільки ти отримуєш?
- Це не твоя справа! - обурився батько. - І крім того, навіщо це тобі?
- Просто хочу знати. Будь ласка, скажи, скільки ти отримуєш за годину?
- Ну взагалі-то 500. А що?
- Татку... - син підвів до нього дуже серйозні очі. - Татку, ти можеш мені позичити 300?
- Ти питав мене тільки для того, щоб я дав тобі грошей на якусь безглузду іграшку? - закричав батько. - Негайно марш до своєї кімнати і лягай спати!
Але через деякий час батько заспокоївся і подумав: «Може йому дійсно треба щось важливе купити. Та грець із ними, тими трьома сотнями. Він ж у мене ще ніколи не просив грошей». Коли батько зайшов до дитячої кімнати, син вже лежав у ліжку.
- Ти не спиш, синку? - запитав він.
- Ні, тату, просто лежу, - відповів хлопчик.
- Здається, я погарячкував, коли відмовив тобі. Вибач. Ось гроші, які ти просив.
Хлопчик сів у ліжку й усміхнувся.
- Ой, татку, дякую!
Потім поліз під подушку і дістав ще кілька пом'ятих банкнот.
- Навіщо ти просив грошей, якщо вони вже в тебе є? – невдоволено пробурмотів батько.
- Тому що мені не вистачало. А тепер якраз досить, - відповів хлопчик. - Татку, тут рівно п'ятсот. Можна, я куплю годину твого часу? Будь ласка, повернися завтра швидше з роботи, щоб повечеряти разом з нами!


Немає коментарів:

Дописати коментар