понеділок, 11 січня 2021 р.

"Чарівне" слово

 


   11 січня в усьому світі відзначають Всесвітній день «дякую». Він заснований за ініціативи ЮНЕСКО і ООН та покликаний нагадати людям про цінність хороших манер. 

   Бібліотекарі філіалу №3  вважають, що слово «дякую» має магічні властивості, може заспокоїти і зігріти своєю теплотою. А люди, які щиро дякують, дарують радість один одному, висловлюють увагу та передають позитивні емоції. Вираз подяки, на думку фахівців, покращує здоров'я як адресату, так і тому, хто виражає свої почуття.

   Найсвітлітліше і ввічливе свято покликане навчити нас не боятися і не соромитися дякувати оточуючим, світу і самим собі. Слова вдячності здатні покращити настрій, підвищити взаєморозуміння і зарядити позитивними емоціями. Слово “дякую”, як вважають психологи, володіє магічними властивостями, воно може заспокоїти і зігріти своєю теплотою. Слово “дякую” є своєрідним усним “погладжуванням”. Вираз подяки, на думку фахівців, покращує здоров’я як адресату, так і тому, хто виражає свої почуття. Однак справжня вдячність, яка може принести користь, повинна йти тільки від чистого серця. Слова подяки, особливо “дякую”, позитивно впливають на емоційний стан і розумову діяльність людини. Вираз “дякую” застосовувати в житті легко, він дуже простий і щирий і є провідником встановлення теплих доброзичливих відносин.

    Як писала відомий американський психолог Вірджинія Сатір, людям для виживання потрібно 4 обійми на день, для підтримки — 8 обіймів, а для росту — 12 обіймів на день. Не соромтеся подякувати мамі або дружині за приготований сніданок, випадкового перехожого – за те, що притримав перед вами двері, колегу – за надану послугу. Як і в будь-якій справі, тут важлива практика. Чим частіше ви будете дякувати, тим більш вільно і щиро буде звучати ваше “дякую”.


      Цікаві факти про слово "ДЯКУЮ"                                                      

  -вперше вислів «дякую» зафіксовано у словнику-розмовнику, виданому в Парижі в 1586 році

-за своєю етимологією слово «дякую» несе в собі знак народження, символ удачі, зв’язок землі і неба, а також чоловічої і жіночої сутності

-говорячи «дякую», потрібно дивитися людині в очі

-не можна дякувати людям у стані роздратування — це нікому не принесе радості

-найввічливішим містом світу вважають Нью-Йорк — тут найчастіше вимовляють «дякую».


Немає коментарів:

Дописати коментар