субота, 26 жовтня 2024 р.

На хвилях лавандових мрій…

 

Золота осіння пора надихає на творчість, створення комфорту та романтичної атмосфери. М’який плед, теплий чай та цікава книга сповнюють довгі вечори затишком, і особливо тішать маленькі та незначні на перший погляд дрібнички, що підіймають настрій. Тож разом з учнями 5-В класу ЗОШ №37 бібліотекарі філії №3 виготовили ароматичне саше, яке потішить око, наповнить оселю п’янкими пахощами лаванди, а також слугуватиме захистом від небажаних комах-шкідників.



З давніх часів лаванда підкорила людство своїм ніжним, чуттєвим ароматом і розкішним фіолетовим кольором. Вважалося, що лаванда може захистити будинок від недобрих духів, негараздів і пристріту. Ця витончена рослина наділена глибоким  символізмом, адже уособлює красу, романтичні почуття, душевний баланс та умиротворення.

Існують декілька легенд про походження лаванди. В одній з них йдеться про те, що Бог подарував кілька видів запашних цілющих трав Адаму та Єві, коли перші люди вже були вигнані з Раю. Таким чином Всевишній хотів згладити їхні страждання та тяжку долю. Серед цих трав була і лаванда - для насолоди душі.

Інша легенда розповідає про те, що до лаванди повернувся її неймовірний аромат у дарунок від Діви Марії. Справа в тому, що колись ця рослина росла в божому саду, а після того, як потрапила на землю, втратила свій чарівний запах. Так ось Марія сушила на кущах лаванди пелюшки новонародженого Ісуса, а коли білизна висихала, то насичувалась приємними пахощами. Так, завдяки Святому Духу і щедрості Діви Марії, лаванда знову набула свого шарму.

Через свої ароматичні властивості, лаванда широко використовується  в косметології. Піни для ванн, гелі для душу, шампуні, креми для тіла – пахощами лаванди можна потішити не тільки душу, а й тіло. Вона сприятливо впливає на шкіру та волосся, знімає напругу, допомагає боротися з безсонням.  Через вміст ефірних олій, лаванда використовується в лікуванні та профілактиці  респіраторних інфекцій.

Не можна не згадати і про вживання цієї запашної квітки в їжу. Адже сьогодні вже нікого не здивувати лавандовими бісквітами та лимонадом, а в будь якій кав’ярні можна почастуватися лавандовим лате.  Її аромат добре поєднується з вершковими смаками, тому часто лаванду додають до сиру, молока чи вершкового масла. Класичним вважається також її дует з медом.

Нехай осінні дні будуть сповнені теплом! Завжди чекаємо наших читачів в бібліотеці, поринути в затишні обійми книги!

 

Немає коментарів:

Дописати коментар