Існує гіпотеза про те, що ґаджети та Інтернет через кілька десятків років повністю замінять людині живе спілкування.
Такі припущення не додають оптимізму, проте безперечно, Інтернет з кожним роком зміцнює свої позиції, і ми розуміємо, що без нього вже просто неможливо обійтися. Навіть знаходячись на іншій півкулі, ми маємо змогу спілкуватися з рідними та друзями через мережу.
А от доповнити розмову, описати свої емоції та почуття, нам допоможуть «смайлики». До речі, ви знаєте, що цього року «смайлик» святкує 40-річчя? Колектив бібліотеки-філії №3 підготував для вас цікаву інформацію.
Час народження «смайлика» відомо з точністю до хвилини. 19 вересня 1982 року о 11:44 ранку Скотт Фалман, професор Університету Карнегі-Меллон у Піттсбурзі, відправив колегам електронне повідомлення, в якому запропонував використовувати «смайлик» для вираження емоцій у мережевому спілкуванні.
Це було серйозним поповненням електронного лексикону. Історія зберегла той самий лист, який Фалман відправив на місцеву електронну дошку оголошень. Вона була прототипом сьогоднішніх форумів, і основним засобом спілкування між співробітниками Університету.
Згодом, приблизно в 1986 році в Японії розробили версію «смайликів», які можна було прочитати без необхідності нахиляти голову вліво. Вони отримали назву «каомоджі». (Kaomoji - це японське слово, що об'єднує «kao» (вираз або погляд) з «moji» (персонаж).
Перші смайли у їх більш-менш сучасному вигляді створив Снігетака Куріта (Shigetaka Kurita), коли він працював на інтернет-платформі японського оператора мобільного зв'язку NTT DoCoMo. Початкова ідея полягала в тому, щоб залучити підліткову аудиторію, використовуючи ці образи.
Автор черпав натхнення з символів, які використовуються в прогнозах погоди, китайських ієрогліфів та вуличних знаків. Врешті, він створив близько 180 смайликів на основі людських емоцій, почуттів та предметів, які оточували його щодня.
У 2017 Apple знову стала «першопрохідцем» в історії смайлів, представивши нову функцію в iMessage – Animoji. Це анімовані смайли, які повторюють міміку власника, використовуючи сканер обличчя. Телефон записує жести та звуки власника, а потім накладає на популярні смайли.
Бажаємо вам гарного настрою та тільки позитивних смайликів у спілкуванні!
Немає коментарів:
Дописати коментар