неділя, 13 липня 2025 р.

Мульт-година «Загін кіноманів»

І дорослі, і діти знають, що мультики – це універсальні ліки від нудьги. А особливо під час літніх канікул, та ще й у бібліотеці, де улюблені мультфільми можна переглянути разом з друзями. 

Преглянути мульт-асорті, а також дізнатися історію виникнення улюблених відео всіх дітлахів, зібралися відвідувачі бібліотеки-філії №3.

17-го серпня 1908 року відбулась прем’єра першого анімаційного фільму «Фантасмагорія» французького карикатуриста Еміля Коля. З моменту виходу картини пройшло більше ста років, за цей час галузь анімації помітно розвинулась та стала повноцінною частиною сучасного кіномистецтва.

Перший повноцінний анімований фільм в світовій історії — це «Фантасмагорія» — німа чорно-біла стрічка, з хронометражем трохи більше однієї хвилини. Картина сповнена абстрактних і схематичних образів, що послідовно змінюють один одного та створюють враження динаміки.

Поступово експерименти та новаторські ідеї зробили мультиплікацію помітною частиною кіномистецтва, що дозволило їй завойовувати престижні нагороди. Перший «Оскар» в анімації отримала 8-хвилинна картина виробництва студії Волта Діснея «Квіти і дерева» 1932 року. Трохи згодом, в 1937 році, вони відзначились створенням першого повнометражного анімаційного фільму в історії кінематографу — «Білосніжка та семеро гномів».

Історія української анімації розвивалася у двох студіях: Київській та Одеській кінофабриках Всеукраїнського фотокіноуправління (ВУФКУ). Першим українським мультфільмом стала стрічка 1927-го року «Солом’яний бичок», яку створив художник-графік В’ячеслав Левандовський.

Сьогодні жанрів мультмистецтва налічується чимало: класична анімація, 2D, 3D анімація, стоп-кадр або стоп-моушен, глиняна анімація, анімація з паперу, анімація на склі, малювання на плівці, експериментальна анімація та інші. В чому ж секрет їх популярності серед малюків? Мультфільми набагато динамічніші і яскравіші за фільми, тому діти не встигають занудьгувати і відволіктися, тож і  дивляться їх із задоволенням. Вони гарно  розвивають уяву та допомагають засвоювати нову інформацію.




Немає коментарів:

Дописати коментар