пʼятниця, 23 травня 2025 р.

Подорожуємо і мріємо з дитячими письменниками та їх книгами

 Сьогодні в Україні видана величезна кількість прекрасних дитячих книжок. Значна їх кількість потрапила у фонди бібліотек нашого міста. Книжкові полиці з ними нетерпляче чекають на зустріч із своїми юними читачами.

 В останні дні навчального року до бібліотеки-філії № 3 на літературну екскурсію «Подорожуємо і мріємо з дитячими письменниками та їх книгами» завітали учні 5-А класу ліцею № 17 «Інтелект». Говорили про бібліотеку та як стати її читачами, учасниками майстер-класів, конкурсів та членами шахового гуртка, що діє при книгозбірні. Перед тим як розпочати знайомство з яскравим світом журналів та морем книг бібліотекарі звернули увагу п'ятикласників на літературу, що рекомендована для прочитання влітку за шкільною програмою.


 Звісно, що розпочали з книг тих письменників, які відвідали філію, зустрілись із її читачами та подарували свої книги.

 Серед них Іван Андрусяк – український письменник, автор поетичних і прозових творів для дітей молодшого та середнього віку. Його твори перекладені багатьма мовами. Пореготати можна над головним героєм Івасем Бондаруком, якого чомусь усі кличуть Бурундуком та його вдачею вскакувати в різні халепи з книги «Усі пригоди Бурундука». 

 З книги того ж Андрусяка «Нечиста сила та інші капосні історії» можна дізнатися чи був юний Тарас Шевченко чемним хлопчиком, а чи, може, геніальним розбишакою та чому з письменником і філософом Григорієм Сковородою було страшно спілкуватися?

 Історія про дружбу і зраду, про підлість і честь  - це історично-пригодницька повість Івана Андрусяка «Сірка на порох» головна героїня якої дівчина з дивним прізвиськом Сірка.

 Письменник Сашко Дерманський, також відвідав бібліотеку, зустрічався з читачами, подарував книги написані для дітей та їх із шаленою втіхою поглинають і старші читачі включно з бабусями й дідусями. Серед них «Стонадцять халеп Остапа Квіточки» - про пригоди молодого вчителя Остапа.

 Не забули розповісти і про книги письменника Андрія Бачинського та чудові твори майстра детективного жанру – Андрія Кокотюхи. 

 Не залишились поза увагою і твори зарубіжних письменників. А саме, книги  та цікавинки з біографії англійського письменника Джеремі Стронга. Джеремі Стронг колись працював у пекарні, щоночі начиняючи варенням по три тисячі пампушок. Пізніше став начиняти варенням дитячі історії. За своє життя написав і опублікував понад сто романів для дітей і підлітків, що змушують читачів сміятися, або принаймні сопіти. 

 Зупинили увагу і на зворушливій повість «Срібні ковзани» американської письменниці Мері Мейпс Додж, що переносить читачів до казкової Голландії. У центрі оповіді діти – брат і сестра з бідної сім'ї, які мріють вилікувати хворого батька, перемогти на ковзанярських перегонах і здобути головний приз – срібні ковзани.

 Вдосталь лишили часу і на самостійну подорож царством яскраво ілюстрованих енциклопедичних видань та журналів, стовідсотково погоджуючись із висловом сучасної польської письменниці, лавреатки Нобелівської премії Віслави Шимборської, що «Читання книжок – це найпрекрасніша розвага, вигадана людством».







 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар