Для українців вишиванка – справжня національна святиня – символ приналежності до роду, є оберегом та символізує красу, силу, щасливу долю, родинну пам’ять. Вона – свого роду генетичний код української нації, який об'єднує нас з кожним роком з новою силою.
Сила традицій у народному вишиванні витримала перевірку часом. Вона відібрала і зберегла ті орнаменти, візерунки і техніки вишиття, які оберігають людину від усього лихого і недоброго, вселяють їй впевненість та оптимізм від найдавніших часів і до наших днів.
Віддавна сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірцях, подолі – всюди, де тіло було відкритим, бо вірили, що це захистить їхнього власника від зла. Саме тому малюкам при народження дарували вишиту сорочку.
Одним із найбільших поціновувачів української вишиванки був Іван Франко, котрий поєднав вишиванку із сучасним убранням. Саме в такому вигляді письменник зображений на 20-гривневій купюрі.
Одягнена вишиванка сьогодні, під час повномасштабної війни росії проти України – символ незламності українського духу, заява на весь світ про те, що українці – сильний і вільний народ!
У Всесвітній день вишиванки під час пізнавального патріотичного заходу «Вишиванка – твій генетичний код» читачі бібліотеки-філії № 3, вихованці
8 – Г класу ліцею № 17 «Інтелект» знайомились із історією появи вишитого одягу, з пов'язаними з ним традиціями та звичаями.
Цікаво розповіла присутнім про світ краси й фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, думки і почуття людей, світ давньої міфології, звичаїв і уявлень наших предків, про все, що поєднала в собі українська вишивка етнографиня, майстриня з виготовлення давніх українських уборів, науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Катерина Штепа.Вишивка все частіше прикрашає сучасні інтер'єри та одяг, надаючи їм своєрідності й неповторності.
Зберігаймо українські традиції одягаючи вишиванку, щоб передати їх наступному поколінню!
Немає коментарів:
Дописати коментар