четвер, 16 січня 2025 р.

Профілактика та подолання стресу

 24 лютого 2022 року – день, що змінив життя кожного українця. Тривожність, невпевненість у завтрашньому дні, хвилювання за рідних і друзів тримають у стані постійного стресу протягом усіх днів війни на території нашої країни. І впоратися із цим стресом під силу далеко не кожному.

 Війна приносить безліч випробувань, але є способи зменшити їх негативний вплив на наше життя. Піклуючись про здоров'я своїх відвідувачів колектив бібліотеки-філії № 3 знайшов один із таких, запросивши на зустріч до них Надію Литвяк психологиню з громадської організації «Дівчата». Команда ГО "Дівчата", спільно з Жіночим фондом миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), реалізує проєкт "Підвищення рівня безпеки, захищеності та психічного здоров'я жінок і дівчат, а також просування їхніх прав".

 Під час психоедукаційної лекції : "Профілактика та подолання стресу" присутні познайомились із поняттям «стрес» і його ознаками, вчилися розрізняти стрес і депресію та обговорили можливі шляхи їх подолання. Намагались освоїти техніку релаксації Джейкобсона: знімали стрес, розслаблялися, напружуючи м'язи. 

 Прогресивна м’язова релаксація за Джейкобсоном є простою методикою проти стресу та тривожності. Лікар і його послідовники рекомендують максимально напружувати кожен м'яз протягом 5-10 секунд, а потім протягом 15-20 секунд концентруватися на почутті розслаблення, що виникло в ньому. Важливо спочатку навчитися розпізнавати відчуття напруги, а потім відрізняти від нього відчуття розслаблення.

 Розповіла пані Надія і як «збирати» "Екстремальну валізу" – це вміння надати собі першу психологічну допомогу, підвищити шанси пережити стресові ситуації з меншими втратами. Валіза «збирається» з особистого досвіду, тому так називається і є особистою психологічною аптечкою.

 Спробували зробити і вправу для заспокоєння– «Метелик». Адже, іноді тривога настільки сильна, що важко дихати, і жодні раціональні думки не можуть відволікти від стресу. Тоді допоможе саме ця вправа. Її можна використовувати під час панічних атак, для подолання стресу, тривожності та страху. Вона призначена як для самозаспокоєння, так і для полегшення психологічного стану інших людей.

 Повномасштабна війна змушує нас перебувати у сильному напруженні. З одного боку, стрес допомагає адаптуватися до екстрених умов, мобілізуючи всі сили організму. Але коли довго перебувати в напруженні – це, навпаки, виснажує та заважає діяти розсудливо. Тому такі заходи з психосоціальної підтримки та психоедукації підвищують стресостійкість, знімають емоційну напругу та скутість шляхом саморегуляції, підвищують впевненість у собі, покращують емоційне благополуччя та покликані допомагати справлятися зі стигматизацією, тиском суспільства, домашніми проблемами, а також протистояти викликам війни.

 Бережіть себе у цей непростий час!


Немає коментарів:

Дописати коментар