суботу, 10 грудня 2022 р.

Чарівний світ дитинства у творах Пауля Маара

 

 Пауль Маар — відомий німецький сучасний дитячий письменник, драматург, перекладач і художник. Бібліотека-філія №3, вітає письменника з 85–ти річчям від дня народження. Пауль Маар народився 13 грудня 1937 р. в німецькому місті Швайнфурті. Хлопчик рано залишився без матері. Його родиною стали дідусь і бабуся. Вони навчили його цінувати добре слово, бути щирим у стосунках із людьми, любити сувору красу рідного краю — Північної Баварії. Хлопчик змалку любив читати й малювати тих персонажів, які йому найбільше сподобалися.     

 Пауль Маар зазначає, що дитячий письменник або пригадує у своїх творах власні щасливі дитячі роки, або вигадує прекрасний світ дитинства, якого не мав у дійсності. Про себе він каже, що належить до других, тому в його казкових історіях панує радість і довіра, відсутні безглузді обмеження й образи дітей з боку дорослих. 

 Перша книжка П. Маара "Собака з татуюванням" (нім. "Der tätowierte Hund") вийшла друком 1967 р. Це збірка оповідань, об'єднаних спільним сюжетом про собаку, який розповідав історії про малюнки, зроблені на його тілі. Про пана Белло П. Маар написав уже чотири книжки й не збирається на цьому зупинятися. 

 Найбільш відомі з його творів — це казки про Суботика (Das Sams) від німецького слова Samstag, що означає субота. За казкові твори, малюнки до них і сценарії П. Маар отримав високі відзнаки різних країн. Письменник став двічі лауреатом німецької премії дитячої літератури, Державної премії Австрії, німецької національної літературної премії та багатьох інших. 1998 р. він отримав найвищу нагороду ФРН — орден за заслуги перед Федеративною Республікою Німеччиною.   Маара називають найпопулярнішим серед сучасних дитячих драматургів Німеччини, Австрії та Швейцарії.

 Письменник мешкає в старовинному німецькому місті Бамберзі разом із дружиною та дітьми.

 Наші маленькі читачі дуже сильно люблять читати пригоди пана Белло, тож запрошуємо приєднатися  до читання книг німецького ювіляра.


Немає коментарів:

Дописати коментар