пʼятниця, 15 травня 2020 р.

День Європи - свято миру і єдності


Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Оскільки День Європи – 9 травня – збігається з Днем Перемоги, в Україні урочисті заходи проводять щорічно у третю суботу травня згідно з Указом Президента №339/2003 від 19 квітня 2003 року. Цього року День Європи в Україні припадає на 16 травня.

   Цього року Європа відзначає 70-ту річницю Шуманської декларації - заяви, зробленої міністром закордонних справ Франції Робертом Шуманом. 9 травня 1950 року він ініціював процес європейської інтеграції, запропонувавши об'єднати металургійну і вугледобувну галузі ряду європейських країн. Цей день вважається Днем народження Європейського Союзу.

   Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.
Пропонуємо вам кілька цікавих фактів про країни Європи.
-Всього на європейських просторах розташовано 50 незалежних держав, 6 невизнаних або частково визнаних, а також 9 залежних територій.

-Тільки три країни мають території і в Європі, і в Азії одночасно - Казахстан, Росія і Туреччина.-Найбіднішою країною Європи вважається Молдова. Слідом за нею з невеликим відривом йде частково визнана республіка Косово.

-Цілих 19 європейських країн не мають прямого виходу до моря.

-Найменшою незалежною країною в Європі є Ватикан. Але взагалі тут є і інші карликові держави - Монако, Ліхтенштейн, Люксембург, Сан-Марино і Андорра.

-14 держав Європи повністю розташовані на островах, і не мають ніяких материкових володінь.

-Герцогство Люксембург примітне тим, що воно є найбагатшою країною не тільки в Європі, але і у всьому світі.

-Найпівнічнішою країною Європи можна вважати Норвегію. Саме норвезький мис Нордкап є найпівнічнішою точкою цього континенту.-Вважається, що витоки європейської цивілізації походять з Стародавньої Греції. Саме стародавні греки вирішили умовно відокремити Азію від Європи.

-Обидві світові війни, що охопили в результаті майже всю планету, починалися саме в Європі.

-Найвідвідуванішою країною Європи є Франція, а найбільш відвідуваним містом - Париж.

-Бельгію охоплює залізнична мережа, найщільніша не тільки в Європі, але і в світі. 

-З усіх країн Європи лише 28 входять в Європейський Союз.

-Дві європейських держави, Франція і Данія, мають володіння на Американському континенті. У Данії це Гренландія, а у Франції - цілий ряд островів і Французька Гвіана.

-На європейських просторах збереглися реліктові тропічні ліси. Велика їх частина розташована на території Боснії і Герцеговини.

-Найстарішою країною Європи є Болгарія. Навіть її назва не змінювалося вже протягом 14 століть.

-Єдина європейська країна, в якій немає комарів - Ісландія.

-Близько 40% всієї Європи займає Росія.

-Великобританія щорічно отримує близько 7 мільйонів євро завдяки туристам, які намагаються виявити легендарне чудовисько в шотландському озері Лох-Несс.

-Місто з найдовшою в Європі назвою, Lanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllant, знаходиться у Великобританії, в Уельсі.

-В Австрії та Німеччині громадські лазні не розділяються на чоловічі і жіночі.-Найбільше в світі мостів знаходиться не у Венеції, а в німецькому місті Гамбург.

-Серед усіх країн Європи найбільше варіантів національного гімну в Греції. Їх тут близько півтори сотні.

-У Чехії знаходиться найбільший замок в світі, Празький Град.

-Дві країни Європи рік від року очолюють списки найщасливіших країн світу. Це Норвегія і Данія.

-Традиційно Європу розділяють по сторонах світу - Західна, Східна, Північна і Південна.


Немає коментарів:

Дописати коментар