28 березня відзначає свій день народження Павло Вишебаба, український письменник, військовий, музикант, громадський діяч у сфері захисту довкілля. Колектив бібліотеки-філії №3 підготував для вас цікаві факти із життя поета.
Народився Павло 1986 року в Краматорську, на Донеччині. Вже з 10-ти років почав писати поезію, проте вірші спочатку були російською. Коли ж його рідне місто було окупуване у 2014 році, перейшов на українську. Сам автор зізнавався: щоб почати думати українською потрібно було три місяці.
З відзнакою закінчив Маріупольський державний університет за спеціальністю журналіста.
У 2012 році вирішує переїхати до Києва. Згодом стає активним учасником Революції гідності, під час вуличних боїв отримує травму ока. Поет працював у прес-центрі Штабу національного спротиву. Разом з тим він проводить активні мітинги проти хутрового бізнесу в Україні, опікується тваринами.
Після роботи у прес-службі Кабінету міністрів України, став співзасновником громадської організації «Єдина планета». Через рік Павло очолив компанію «ХутроOFF» та створив петицію про заборону виробництва хутра. Вишебаба ініціював заборони на будівництва норкових ферм на Волині та у Львівській області, а також відкрив перше веганське кафе в Україні «One Planet». Слід зазначити, що більше 10 років тому військовослужбовець став вегетаріанцем, а пізніше перейшов на веганство.
З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну у 2022 році Павло приєднався до лав Збройних Сил України. Нині він обіймає посаду командира відділення у 68-й окремій єгерській бригаді ім. Олекси Довбуша, яка з березня 2022 року дислокується в Донецькій області.
Навіть в окопах Павло Вишебаба не перестає писати прекрасні вірші. Доповнене видання його збірки «Тільки не пиши мені про війну» у 2023 році увійшло в ТОП-20 найпопулярніших книг. А вірш «Доньці» та оповідання «Марсіани» включені до Навчальної програми закладів загальної та середньої освіти.
У 2023 році в Польщі вийшла двомовна збірка віршів Павла Вишебаби «Моє покоління / Moje pokolenie».
2024 року Павло Вишебаба став «голосом» радіодиктанту національної єдності та в прямому ефірі зачитав текст, який для щорічної перевірки грамотності українців написала письменниця Оксана Забужко.
«Поезія пояснює почуття – що ми відчуваємо, перебуваючи саме тут, на фронті. Мені здається, це дуже важлива функція зараз, тому що всі читають поезію – і ті українці, що перебувають за кордоном, і ті, що у тилу» – говорить Павло. Його вірші сповнені глибоких почуттів, любові до Батьківщини та надії на мирне майбутнє.
Немає коментарів:
Дописати коментар